Nem értem ezt a könnyű matekfeladatot?


[link]


Valaki segítene ebben?:/ levezetni érthetően? :((



2016. szept. 25. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
nem látom a számokat jobb oldalt, leírnád?
2016. szept. 25. 11:41
 2/5 anonim ***** válasza:

Először is 16 lány van ugye.


A jóképű ÉS okos fiúk 3-an vannak, ezért CSAK jóképű 7-3=4, és CSAK okos 5-3=2.

Ekkor összeszámolhatóak a fiúk:

4+2+3+8=17


Tehát fiúból van több.

2016. szept. 25. 11:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Fiúk: 17

Lányok: 16

Tehát fiúk járnak többen.

Indoklás:

Lányok: 14 + 2(Lili és evelin)=16

Fiúk: (Na itt a lényeg)

Adott 2 halmaz:

A: Jóképű, számossága 7

B: Okos, számossága 5

A metszet B : Okos és jóképű, számossága 3

(A unió B) komplementere (kiegészítője): egyik sem: 8

Itt lenne jó lerajzolni de nem fogom, tedd meg magad:

Összes fiúk száma: 7 + 5 - 3 + 8 = 18.

2016. szept. 25. 11:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Elb.sztam a legeselegelegutolsó számot, tehát fiúk = 17.
2016. szept. 25. 11:49
 5/5 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb ha rajzolsz egy halmazábrát:

Az egyik halmaz a jóképűek halmaza, a másik az okosak halmaza és a két halmaz metszete pedig az okosak ÉS jóképűek halmaza. Akik ezeken kívül lesznek azok egyikben sem tartoznak. Ugye ez 8 ember.

Az okosakhoz ÉS jóképűekhez (az okosak halmazának és a jóképűek halmazának a metszetébe) 3-an fognak tartozni (ahogy a képen is van amit felraktál). A CSAK okosak halmazába 5-3=2-en fognak tartozni, az 5-ből azért vontunk ki 3-at, mert ők már benne vannak az okosak ÉS jóképűek halmazában. Ugyanezt kell csinálni a jóképűeknél, azt írja a feladat, hogy jóképűből van 7, de mivel a jóképűek ÉS okosak halmazában már van 3 ember ezért a CSAK jóképűek halmazában lesz 7-3=4 ember (szintén azért vontuk ki a 3-at, mert a jóképűek ÉS okosak is jóképűek)

Szóval 4+3+2+8= 17 fiú van.

Lányból pedig 14+2= 16 van.

Szóval több fiú van.

Ha valami nem érthető írj nyugodtan. :)

2016. szept. 25. 12:00