Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan elemezzek verset Arany...

Hogyan elemezzek verset Arany Jánostól?

Figyelt kérdés

Szóval kedden témazárót írok Arany János költészetéből.

Három fajta feladat lehet a dolgozatban:

Az elsőt tudom így nem írom le.

A további kettőt nem tudom egyszerűen megcsinálni:

Összehasonlító és Műközpontú verselemzés lesz.

Sajnos magyarból sosem voltam jó, így aztán nem tudom hogy hogyan kell egyiket sem.

Aranynak vannak epikus költeményei, balladái és lírai költeményei is.

Ezekből adhat olyan feladatot ahol összehasonlítani és(vagy) műközpontú elemzés csinálni.

Valaki, aki nagyon jó ebből az részletesen letudná írni nekem ilyenekből összehasonlítást és műközpontút hogyan írjak?

Megköszönném az erre fordított energiát!



2016. szept. 25. 16:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Összehasonlító: hasonlíts össze két verset. Hasonlóságok és különbségek tartalomban, formában, motívumokban.

Műközpontú: elemezz egy művet. Tartalom, forma, motívumok, helye a korban és az életműben.

Légy szabad. Azt írd le, hogy te mit látsz a versben, ne azt, hogy mire gondolt a költő. Pláne Aranynál, hiszen tőle van a szállóige: "Gondolta a fene."

2016. szept. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!