Adrian.Leverkuhn kérdése:

Félcsoportot, egységelemes félcsoportot, illetve csoportot alkotnak-e?


a, egész számok, ha a * műveletet az a*b=ab-1 előírással definiáljuk?


b, a (-c,c) intervallum elemei, ahol c pozitív szám, ha a * műveletet az r*s= (r+s)/(1+(rs-c^2))



2016. szept. 25. 21:13
 1/2 anonim válasza:
Az a nem félcsoport mert (a*b)*c=(ab-1)*c=abc-c-1. Az a*(b*c)=abc-a-1. Tehát nem asszociatív.
2016. szept. 26. 10:54
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az 'a' részfeladat megoldását.
2016. szept. 26. 19:24