Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Elektromos térerősség kiszámít...

Elektromos térerősség kiszámítása? (fizika példa)

Figyelt kérdés

Még csak most kezdtük el venni,szóval nem vagyok nagyon otthon ezekben a dolgokban.A köv.példáról lenne szó:

3D-ben van elhelyezve 4 pontunk (x,y,z)=(l,0,0);(0,l,0);(-l,0,0);(0,-l,0).[szimmetrikusan a z tengely körül].A z tengely egy bizonyos z magasságában kéne tudni az E-t. Nekem ide E(z)=? és E(x)=? tudna valaki segíteni?



2016. szept. 28. 12:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy pontnak önmagában nincs elektromos tere, pláne négynek. A feladat, amit még idézni sem tudtál rendesen, nyilván úgy szól, hogy ezekbe a pontokba bizonyos nagyságú töltéseket helyezünk el.


Ezután a megoldás első lépése az, hogy szépen kinyitod a fizikatankönyvedet, és elolvasod, hogy egyáltalán mi az, hogy elektromos mező. Kiderül belőle, hogy annak forrásai az elektromos töltések, meg az is, hogy adott nagyságú elektromos töltés körüli tér milyen jellegű és hogyan kell kiszámítani. Az is le lesz írva, hogy az elektromos tér szuperponálható, azaz több töltés tere egy pontban összeadódik, pontosan úgy, ahogy vektorokat szokás összeadni. Majd mese nincs, ki kell számolni és összegezni kell mind a négy töltés által keltett elektromos térerősségvektort a megadott pontban. A feladatot könnyíti, ha a töltések nagysága és elhelyzekedése olyan, hogy szimmetriát lehet felfedezni benne. Pl. ha mindegyik töltés azonos nagyságú és előjelű, akkor az x és y irányú komponens minden z tengely menti pontban nulla lesz, csak z irányú komponenst kell számolni. De ugyanez a helyzet akkor is, ha az azonos átlón elhelyezkedő töltések azonos nagyságúak és előjelűek, de a két átlón lévők nem feltétlenül azonos előjelűek.


De amennyi idő alatt te itt vársz a válaszra és én leírtam ezt, már rég elolvashattad volna a megfelelő részt és megcsinálhattad volna a feladatot. Ez a fórum nem azért van, hogy mások dolgozzanak helyetted. Mert akkor az ötöst is másoknak kéne kapniuk.

2016. szept. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!