Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Statisztika! Egy egyszerű...

Statisztika! Egy egyszerű kérdés. Segítesz?

Figyelt kérdés

A család egy főre jutó havi jövedelme lenne a részátlag ,amit egy x-szel jelölünk plusz felette egy vízszintes egyenes? 1.kép a feladatról. A 2.képen pedig a használt képlet .


[link]


[link]


Tehát az lenne a kérdésem,hogy ha egy főre adunk meg bármilyen adatot egy sokaságon belül akkor az részátlag lesz?


2016. szept. 29. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi az hogy egy főre adunk meg adatot? Most a második vagy a negyedik oszlopra érted? Mert ha a negyedikre, akkor egy főre JUTÓ adatról van szó.


Nem azért lesz részátlag, mert egy főre jutó, hanem azért, mert átlagszámítással kaptad.

2016. szept. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

És a részátlagok SÚLYOZOTT átlagából számítható a teljes átlag. Itt a súlyozást a családfők számával végzik.


De ugyanezt kaptad volna végeredménynek ha a 680-at osztod el 11-gyel.

2016. szept. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
bocs, nem családfők, hanem családtagok
2016. szept. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszt ! A kèrdèsemnek oka ,hogy a 2.kèpen lèvő kèplethez nem tudtam ,hogy melyik oszlopban vannak a rèszàtlagok....mivel a kèpletbe kell. Tudom ,vannak màs azàmìtàsi mòdok,viszont nekem ehhez a kèplethez kell ez az adat ..a rèszàtlag.

Tehàt a család egy főre jutó havi jövedelme oszlopban a rèszàtlagok talàlhatóak ?

2016. szept. 29. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!