Fizika, ki fog segíteni? O. o


Egy test szabadon esik (g=9,81m/s2)

a)mekkora a test sebessège az indítás utáni 1,2 ès 3 másodperc vègèn?

b)Mekkora a test által megtett út(süllyedèsi magasság) az inditás utáni 1,2 ès 3 másodpercben?

c)Mekkora utat tesz meg a test a 11. másodpercben?

d)Mennyi idő múlva ès

e) mekkora sebessèggel èr földet a test 490,5 mèter magasról?


2016. okt. 9. 18:33
 1/1 anonim ***** válasza:

a, v = g*t

b, s = g/2*t^2

c, s(t = 11) - s(t = 10)

d, lsd. b, csak át kell rendezni.

e, lsd a,

2016. okt. 9. 22:00