Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Holnapra meg kell tanulnom...

Holnapra meg kell tanulnom egy nagyon hosszú és nehéz verset, de nagyon nehezen és lassan tanulok verseket, plusz annyira izgulni szoktam, ha kiállok felelni, hogy kb mindent elfelejtek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2016. okt. 10. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Ne menj be órára, következőre meg tanuld meg. Azért megoszthatnád, hogy melyik vers az...
2016. okt. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mi az hogy ne menjek be órára, nem lehet csak úgy ellógni iskolából...
2016. okt. 10. 10:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hangrögzítővel rögzítsd amint felolvasod a szöveget, esetleg keress rá a neten a versre, amint egy színész előadja. A felvételt hallgasd sokszor, mondd együtt a felvétellel. Utána lehet vele játszani, meg a tudásod tesztelni, hogy szakaszonként haladva mondod magadtól, majd ellenőrzöd.


Nekem az is sokat segít, hogy rajzolok, miközben halad a szöveg. Mindig amikor az aktuális szakaszt újra hallgatom, ugyanazt az ábrád rajzolom le, a rajzolás folyamatával az elhangzottakat is rögzíti az agyam.


A nyilvános szerepléstől meg ne izgulj, ez tipikusan az a pont, amikor mások véleményével nem kell foglalkozni, a fő, hogy ott és akkor jól teljesíts. Jó készülést!

2016. okt. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Utolsó köszi!

Viszont nem érdekel mások véleménye, éppen ezért nem is értem, hogy miért szoktam ennyire izgulni.

2016. okt. 10. 14:24
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Akkor menj be, és kapj egyeset... Viszont a verset még mindig nem írtad le...
2016. okt. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia !

Már többször leírtam itt, a házi feladat kérdéseknél, hogyan lehet könnyen verset tanulni.

Én diákkoromban, kedvtelésből, csak a saját szórakozásomra is sok verset tanultam "kívülről", nem csak a kötelezőket.

Egy idő után jön a rutin is, sztem.

Nagyon jól karbantartja a memóriát, ha sok verset tanulsz és tudsz könyv nélkül.


Azt tanácsolom, két soronként tanuld, mondd el háromszor legalább, de feltétlenül annyiszor, amíg hibátlanul nem tudod.

Utána jöhet a következő két sor, majd együtt az előző kettővel, végül egy egész versszak.

És így tovább !

Feltétlenül fontos, hogy, ha régies szavak is vannak a versben, mindent pontosan tudj, és érts, melyik szó mit jelent.

Így ugyanis az értelmével, a vers mondanivalójával, a tartalommal is tisztában vagy, ami szintén lényeges.

Ha véletlenül nem jutna eszedbe a következő sor, amikor felelsz, a tartalmára gondolva menni fog.

Ha vizuális típus vagy, azaz, arra is szoktál emlékezni, a versszak a könyvben hogyan helyezkedik el, szinte magad előtt látva a könyv lapjait, lelki szemeiddel követed, mikor, hol tartasz.


Ha a felmondásnál az órán zavarban vagy, tanácsolom, hogy nézz egy pontra, és nagyon koncentrálj a versre, ne vonja el a figyelmedet semmi más.


Ha van időd, pl. utazol, villamoson, buszon, vagy sétálsz, csak úgy "semmit teszel", mondd a verseket !

Sokáig a Tiéd maradnak !

2016. okt. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#1#5 húzz már el innen! Nem mindegy, hogy milyen vers?? Teljesen lényegtelen. Ilyen rosszindularú hozzászólásokra nem vagyok kíváncsi.
2016. okt. 10. 16:00
 8/9 A kérdező kommentje:
#6 Nagyon szépen köszönöm, már egész jól haladok.
2016. okt. 10. 16:01
 9/9 anonim ***** válasza:
69%

Mégis mitől volt rosszindulatú? ... Egyébként meg nem mindegy, mert ha mindegy lenne, nem kérdeztem volna meg...


Ha meg "annnnnnnnnnnyira hosszú", úgyse fogod megtanulni 1 nap alatt, de ha nem mész be órára, időt nyersz, amit ha jól használsz fel, meg tudod tanulni...


De bocs, hogy tanácsot akartam adni...

2016. okt. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!