Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Légy jó mindhalálig c. könyvbe...

Légy jó mindhalálig c. könyvben Nyilas Misi meghal?

Figyelt kérdés
Nem tudtam a könyv végét értelmezni, hogy most meghalt v nem

2016. okt. 11. 18:59
 1/3 chtt ***** válasza:
100%
Nem hal meg. Régen olvastam már, de utoljára az rémlik, hogy érte Géza bátyja, mondja neki, hogy tanító akar lenni, és arra akarja tanítani az emberiséget, hogy légy jó mindhalálig...
2016. okt. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Már miért halna meg
2016. okt. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
70%

Szia !


Nem hal meg, csak elhagyja Debrecen városát, és a debreceni gimnáziumot.

Az őt ért megpróbáltatások után beteg lesz, összeesik az utcán, de már mellette van a nagybátyja, Géza bácsi, aki gondját viseli.

Szállodába viszi, ápolja, és amikor jobban lesz, meggyógyul, elhagyják együtt Debrecent, és Sárospatakra mennek.

Géza bácsi ott tanár, abban a gimnáziumban folytatja tovább tanulmányait.


Úgy van, ahogyan előttem írták, nem veszíti el a hitét, a bajok után sem, az emberiség tanítója akar lenni, és arra akarja tanítani az embereket: "Légy jó, légy jó mindhalálig !"


/Ez a regény címe is, egy, a Bibliából származó idézet, amellyel az édesanyja bocsátotta el Misit, amikor a családjától messzire ment tanulni./

2016. okt. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!