A kör egyenlete: d. , x²-2x+y²+6y=6 e. , x²-7x+y²-5y+17,5=0 f. , x²+4x+y²-6y=0 (? )


Szükségem lenne a körök középpontjaira, a sugarára, a kerületére és a területére.


Előre is köszönöm a válaszokat.


2016. okt. 11. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Az általános kör egyenlet:

(x - x0)² + (y - y0)² = r²

A középpont: (x0, y0)

A sugár: r

A kerület: 2*r*pi

A terület: r²*pi


tehát az általános alakra kell hoznod, teljes négyzetté alakítással.

pl. az első:

x² - 2x + y² + 6y = 6

(x - 1)² - 1 + (y + 3)² - 9 = 6

(x - 1)² + (y + 3)² = 16


a többit hasonlóképpen.

2016. okt. 11. 21:01
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez a "teljes négyzetté alakítás" így hibás...
2016. okt. 11. 21:17
 3/4 A kérdező kommentje:
rájöttem.. bocsi, elöszőr rosszat néztem. Köszönöm a válaszod!
2016. okt. 11. 21:21
 4/4 Poirot15 válasza:

Köszönöm #1 ! :)

Nagyon jól jött...

2019. márc. 23. 13:31