Tudni kell, hogy nem az erősségem a matek...


Ezt az egyenletet kéne kiszámolni, csak nem tudom, hogy:

( ? + 1/2) : 3 = -5/3


Tényleg, lehet, hogy nevetséges meg minden, de nem tudom, hogy-hogy kezdjem el egyszerűen. :D



2016. okt. 14. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:

először szorozd be mindkét oldalt 3-mal, majd vond ki az 1/2-et és megkapod az x-et


egyenletnél mindig arra kell törekedni, hogy az egyik oldalra rendezd az ismeretlent, a többi meg kerüljön a másik oldalra


és ne felejtsd el, hogy ha az egyik oldalhoz mondjuk hozzáadsz 5-öt, akkor azt a másik oldalhoz is hozzá kell, hogy továbbra is fennmaradjon az egyenlőség

2016. okt. 14. 18:49
 2/3 anonim ***** válasza:
bocs, most látom hogy te ?-et írtál, természetesen én is arra gondoltam, az x csak megszokás :)
2016. okt. 14. 18:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Pedig nem nehéz.

?-et keressük, tehát úgy kell rendeznünk az egyenletet, hogy a ? "egyedül maradjon".

:3=1/3 hogy ez eltűnjön meg kell szorozni 3-mal, de hogy az egyenlet értéke ne változzon a másik oldalt is ugyanennyivel kell szorozni.

( ? + 1/2) : 3 = -5/3

( ? + 1/2) = (-5/3)*3

Itt már el is hagyhatjuk a zárójelet. A másik oldalon végezzük el a szorzást.

?+1/2=-5

Itt mindkét oldalból kivonunk -1/2-őt

?=-5-1/2

?=-11/2

2016. okt. 14. 18:58