Matek feladat? Jól oldottam meg?


A problémám az a 2.kérdésnél,hogy a képletet alkalmazni kell,csak úgy fogadják el a suliban,és abból nem tudom...

[link]


az első kérdést így oldottam meg:

kedvező esetek száma 2. összes esetek száma 4. így ez 1/2 lett.


a 2. kérdés pedig egy feltételes valószínűség :

P(A | B)= (P(A metszet B)/ (P(B))

itt tovább hogyan kell megoldani?


A segítséget nagyon megköszönném! :)


2016. okt. 16. 21:13
 1/3 A kérdező kommentje:

A=van fej és írás is

B=van a dobások között fej


Ezt elfelejtettem leírni,hogy milyen eseményeket jelölök A-val és B-vel.

2016. okt. 16. 23:22
 2/3 bongolo ***** válasza:

P(B) = 1 - P(nincs fej) = 1 - 1/4 = 3/4

P(A ∩ B) = P(van fej és írás ∩ van fej) = P(van fej és írás) = 1/2, ahogy kiszámoltad

P(A|B) = (1/2) / (3/4) = 2/3

2016. okt. 16. 23:39
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm!!
2016. okt. 16. 23:43