Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kis rávezetés, hogy hogyan...

Kis rávezetés, hogy hogyan álljak neki ezeknek a matek szögfüggvényes feladatoknak?

Figyelt kérdés

1. [link]

2. [link]


Nincs feladat leírás szöveggel. :/


Előre is megköszönném, ha valaki tudna segíteni, legalább elindulni, vagy felvázolni, hogy miket, hogyan kellene kiszámolnom, hogy eljuthassak a kérdéses dologig... :)



2016. okt. 17. 18:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az első kérdéshez jó lenne tudni, hogy magasság- és befogótételt tanultatok.e, vagy a három, hasonló háromszöggel kell felírni?

[link]

2016. okt. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen :) Tanultuk a magasság- és befogótételt...

A hasonlóságosat viszont ne mondom 100%-osan...

2016. okt. 17. 19:20
 3/11 anonim ***** válasza:

És a másodfokú egyenlet megoldása is megy?

[link]

2016. okt. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A második feladat különösen szép! (Azt hittem,hogy kimaradt valami a leírásból - de nem!)

[link]

2016. okt. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyon Szépen Köszönöm! :)


am az utolsó linknél mit kellene látnom? mert ezt én is felrajzoltam, szinte pont ugyanígy, csak a köröket nem...

Illetve nem ismerem az oldalt, de amik vannak "gombok", h pl. "Meglesed?" azokra ha rákattintok, akkor kellene vmit látnom? Mert nekem a rajzon kívül semmit sem ad be...

2016. okt. 17. 21:25
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen. A "meglesés" gombra kattintva a B mozgatásakor elmozduló D nyomot hagy a rajzlapon. (Kirajzolódik még egy M középpontú kör)
2016. okt. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Es az h segit nekem az átlók meghatározásában?
2016. okt. 17. 21:43
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez az ötlet/tapasztalat a gondolkozásban segít.

( Nem versenyfeladat ez "véletlenül" ? )

2016. okt. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem. 😊 egyik sem. Egyetemi matek. 😄 de komolyan. Földrajz szakra járok. Ott van ilyen tárgyunk h Matematikai alapok. Ezeket adta fel a tanár. 😔
2016. okt. 17. 22:12
 10/11 dq ***** válasza:

2)


A szelő-tétel (vagy pont-körre vonatkozó hatványa)

> [link]

értelmében

> MA*MC = MB*MD


ez jó elindulni, nem?

2016. okt. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!