Mekkora az alumíniumtárgy tömege?

Egy edényben 5kg 36°C hőmérsékletű víz van,és ebbe beleteszünk egy 0°C hőmérsékletű alumínium testet.A közös hőmérséklet a termikus kölcsönhatás végén 30°C lett.
2016. okt. 19. 17:13
 1/2 Minekvan ***** válasza:

Egyszerűen a kalorimetrikus egyenletből számolod ki.

m1*t1+m2*t2=(m1+m2)*t3 5*36+m2*0=(5+m2)30 -> m2=1kg.

2016. okt. 19. 17:51
 2/2 Minekvan ***** válasza:

Bocsánat elnéztem.csak a vízzel számoltam, a helyes megoldás a következő:

A víz leadja a hőjének egy részét, amelyet az alumínium test vesz fel

A víz leadott hője Qv=m*c*(t2-t1)= 5*4181*6=125430J. Az alumínium felveszi ezt a hőt így Qv=ma*ca*(t1-t0)= 125430=ma*897*30, ma=4,661kg.Az alamínium test tömege 4,661kg.

2016. okt. 19. 18:16