Egy 45 m/s2 gyorsulással mozgó rakéta egy bizonyos időpontig 900 m/s sebességet ér el. Mennyi utat tesz meg az azt követő 2,5 másodpercben?

Kérlek a levezetést írjátok le képletekkel. Nagyon fontos lenne!

2016. okt. 19. 19:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%

út=v0+axt

v0: kezdősebesség, itt900 m/s

a: gyorsulás, itt 45 m/s2

t: idő, itt 2,5 s

2016. okt. 19. 19:51
 2/22 A kérdező kommentje:
Kérlek levezetést írjatok! Az adatokat én is feltudom írni
2016. okt. 19. 20:02
 3/22 A kérdező kommentje:
és még helyesen is legalább...
2016. okt. 19. 20:03
 4/22 anonim ***** válasza:
16%
ott a levezetés az első sorban te szerencsétlen. azt a képletet kell csak használni.
2016. okt. 19. 20:06
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
v0xt, jó ez kimaradt, de bmeg ennyire nem vágod a fizikát?
2016. okt. 19. 20:07
 6/22 A kérdező kommentje:
Sajnos nem -a tanárunk nagyon rossz- Eltudnád magyarázni kérlek, hogy hogyan használjam ez a képletet?
2016. okt. 19. 20:10
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

ja, elb.sztam. s=v0xt+(a/2)xt2

de ez függvénytáblába is benne van

2016. okt. 19. 20:11
 8/22 A kérdező kommentje:
t=v/a t=20 s
2016. okt. 19. 20:11
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
igen, a betűk helyére beírod a számokat és kiszámolod.
2016. okt. 19. 20:12
 10/22 A kérdező kommentje:
delta t=20+2,5 s
2016. okt. 19. 20:12
1 2 3