Hogyan lehetne megoldani ezt a feladatot?

A 15kg tömegű hatizsakunkat állandó nagyságú erővel 300 J munkavegzessel emeljük a vallunkig 1,5 magasságba. Milyen mozgást végez a hátizsák?

2016. okt. 19. 20:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Eltekintünk mindem veszteségtől, akkor:

W=F*s

300=F*1.5

F=200N

Felfelé hat 200N erő, lefelé m*g=150N erő, tehát az eredő erő 50N, és felfele mutat. Tehát gyorsuló mozgás.

2016. okt. 19. 20:41