Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Elektrotechnikai példa amire...

Elektrotechnikai példa amire a megoldást teljes levezetéssel nem tudom? A feladat kérdése:Számítsuk ki a kapcsolás jelölt kapcsai közötti eredő ellenállásokat! R1=R2=R3=R4=R5=R6=R7=13ohm kapcsolati ábra

Figyelt kérdés
Ábra:R1=R2=R3=R4=R5=R6=R7=13ohm kapcsolati ábrát kell rajzolni háromszög alakra. További adatok Rab szakaszok közötti megoldás Rac szakaszok közötti megoldás Rbc kellene. A számítás során a helyes eredményekig rövidítés nélkül teljesen kiszámolva kellene.

2016. okt. 20. 14:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk én nem értem, mi a feladat. :D Hát ellenállást kell háromszögbe rakni? melyik oldalon legyen három? Például
2016. okt. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Esetleg tudja valaki, hogy kérdéshez vagy tárgyaltatásához hogyan kell ábrát, képet, rajzot beilleszteni?
2016. okt. 28. 03:39
 3/16 A kérdező kommentje:
Ezen érhető el az ábra: [link]
2016. okt. 31. 18:07
 4/16 anonim ***** válasza:

Mivel bal oldalra nincs betű, ezért "örökre" le lehet egyszerűsíteni a bal felét:

R1 és R2 párhuzamos - eredőt számolsz

R12 eredővel R3 sorban - eredőt számolsz

R123 eredővel R4 párhuzamosan - eredőt számolsz

AC közöttihez:

R7 nem számít. R5 és R6 sorban - eredőt számolsz

Maradt két ellenállásod párhuzamosan, az R1234 és az R56 - eredőt számolsz

Így a többit is.

2016. nov. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Valami olyas mire gondoltam amire számokkal teljesen leszámolva képlettel beillesztve teljesen levezetve meglenne. Abból volna teljesen érthető.
2016. nov. 1. 21:36
 6/16 A kérdező kommentje:
A feladat kérdése: Számítsa ki a kapcsolatokban jelölt feszültségeket és áramokat. Ábra: [link] vagy [link] Adatok:r1=r2=r3=30ohm r4=r5=60ohm U=420V
2016. nov. 2. 00:30
 7/16 A kérdező kommentje:
Minden feladatot teljes levezetéssel kell kiszámolni képlettel és teljesen kiírt számolással mert csak úgy értelmezhető.
2016. nov. 2. 00:33
 8/16 A kérdező kommentje:
Valaki írjon be mit tud? Tud-e felelni a kérdésekre és tud-e valóban? Illetve a másik két kép linkje látható e vagy sem? Válaszoljon aki tud?
2016. nov. 2. 21:37
 9/16 anonim ***** válasza:

Látható a két kép, igen.

Hát, bocs, ami engem illet, én segíteni járok ide, de számomra a segíteni ige nem azt jelenti, hogy megoldom, ügyelve rá, hogy minden fordulatot leírjak, hogy csak be kelljen másolni a füzetbe. Az először látott képnél azért írtam, amit írtam, mert ott a rajzolás módja megzavarhatja az embert. De ezen utolsónál semmi csavar nincs, mi a nehézséged? Az alábbiakat kell tudni:

két soros ellenállás eredőjének kiszámítása

két párhuzamos ellenállás eredőjének kiszámítása

Ohm törvénye

(a feszültségosztó képlete jól jön, de anélkül is meg lehet oldani azt, amihez az jól jönne)

Ha ezeket nem tudod, úgyis bajod lesz belőle, hát tanuld meg (az 10 perc, egy pár google-s találat átnézésével) és alkalmazd.

2016. nov. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Se a google nem tudom kezelni főleg ha elvan számolva valami!? Ottvan a két feladat és kérlek teljesen megoldva számold le vagy adok egy tápontott neked! Valami könyvben ami 1995 3000 megoldott példa fizikában annak volt felrakva a googlere valami nézhető dolog. Ha leszámolnád és megkeresnéd azt a könyvet online is ki linkelnéd ami az egész könyvet tartalmazza jobban lehetne érteni az egészet. A linkben viszont az a része legyen amiben az egész könyv teljesen ki van rakva. Kérlek segíts nekem számold le az egészet le. Valamint a könyvet is próbáld meg megkeríteni kérlek.
2016. nov. 4. 00:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!