Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segitseg? Magánlevelet kell...

Segitseg? Magánlevelet kell irnom holnapra Valóra vált az álmom cimmel (beszámoló egy várva várt eseményről) minimum egy A4-es oldalnak kell lenni

Figyelt kérdés

#házi #fogalmazás magaánlevél
2016. okt. 20. 19:25
 1/1 anonim válasza:

Fogas kérdés! Csak ötleteket tudok adni és azok se biztos hogy jók,mivel nem ismerlek,de próbálkozom:

-Kaptál egy kisállatot(lehet kutya,macska,hörcsög,stb..amelyik hozzád közelebb áll) és leírod,hogy pl. "Képzeld,Juli,ugye nagyon régóta szerettem volna egy kiskutyát(példa kedvéért) és ma megkaptam! Annyira örülök neki,nagyon édes,de a legviccesebb az egészben,ahogy átadták/felvezették..."és itt hosszan elemzed,hogy hogyan is adták át...ez az egyik ötletem

-végre elmentetek a családoddal Amerikába nyaralni:

"Kedves Lili! Te tudod a legjobban,hogy mennyire szerettem volna elmenni nyaralni Amerikába. Most itt vagyok! Nem csinálok semmit,csak gyönyörködöm az országban,az emberekben. Fantasztikus az egész milliő,(itt,ha tetszik,bővebben is kifejtheted a millőt)de a legjobban az tetszik,hogy /amikor/pl stb...ez a másik

-Végre évek elteltével terhes vagyok(pl ha egy idősebb nő bőrébe bújsz és nem kell megmaradnod a valódi énednél)

"Kedves Anya! Személyesen akartam elmondani,de már nem bírom kivárni,míg újra találkozunk,ezért írok neked levelet!.....Terhes vagyok! Végre! Az orvosom szerint minden rendben/nagyon várom már a picit/stb..."és elmeséled mit érzel,milyen terhesnek lenni,de ugyanakkor írhatsz egy kicsit a kétségeidről is,"...de ezt majd személyesen megbeszéljük! Puszi:aláírás"

-megkaptam a legújabb divat magazint/bevásároltam a legújabb trendi cuccokat/végre nagyobb házba költözünk/új munkám van stb.......

És még sorolhatnám millió ötletet,de a lényeg az,hogyha levelet/emailt írsz,keríts neki egy levélformát/emailformát,ne felejtsd ki a levélre jellemzőket(köszöntés búcsúzás aláírás stb...). Meséld el az élményt,fejtsd ki! A fentiekben adtam pár kezdő löketet,remélem hasznát veszed majd! Sok sikert!

2016. okt. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!