Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Üdv! Két törpének összesen 12...

Quattrolove kérdése:

Üdv! Két törpének összesen 12 ceruzája volt. Az egyiknek kettővel több, mint a másiknak. Hány ceruzája volt két törppének külön-külön? Hogy irnátok fel ennek a feladatnak a megoldás menetét egy 2. gyereknek?

Figyelt kérdés
2016. okt. 22. 20:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20%
X ceruzája van az egyik törpének, X+2 a másiknak. X+(X+2)=12 az egyenlet, átrendezed 2X+2=12, X=5, azaz az egyik törpének 5, a másiknak 7 van.
2016. okt. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szerintem az első bonyolult egy másodikosnak. Én így:

1. Ha az egyiknek kettővel több ceruzája van, akkor kettőt kivonva a gazdagabbtól ugyanannyi ceruzájuk lesz.

2. Ha kettőt elveszünk a gazdagtól, akkor az összes ceruzák száma kettővel csökken, 10-re.

3. 10 ceruza esetén tehát ugyanannyi van nekik. Elosztjuk kettővel, hiszen ketten vannak. Mindkettőnek öt van.

4. Mivel az eredeti feladatban az egyiknek kettővel több van, így hozzáadunk az 5-höz 2-őt és kijön hét. Az egyiknek hét, a másiknak 5 van.

2016. okt. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen, ez mind szép és jó... csak igy egy másodikos nem érti meg... osztani se tanultak még.. nem is tudom hogy lehet ilyen feladatot házi nak adni..
2016. okt. 22. 21:12
 4/16 A kérdező kommentje:
de köszi nektek!
2016. okt. 22. 21:12
 5/16 anonim ***** válasza:
Akkor meg szemléltetni kell tényleges ceruzákkal vagy pálcikákkal, vagy akármivel.
2016. okt. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Esetleg nem azt kell leirnia, h a 12 mint osszeg hogy johet ki?


1+11

2+10

3+9

4+8

5+7

6+6


Majd fordul


Igy a 6 variaciobol kivasztja a jot, ahol az egyiknek kettovel tobb van.

2016. okt. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a kettes módszere bonyolultabb, mint az enyém (egyes)
2016. okt. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy leírva körülményesebb, de véleményem szerint egy ismeretlent tartalmazó egyenlet biztosan kifog egy másodikoson.
2016. okt. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Főleg, hogy "átrendezed" az egyenletet. Azt se tudja mit csinálsz és mi a zárójel.
2016. okt. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Bocs, véletlen elküldtem félkészen.


Szóval szerintem nem árt hamar megismertetni az egyenletfelírással a gyereket, és szerintem az ilyen feladatoknak pont ez lenne a célja. Az még jó ötlet lehet, hogy mindezt megtámogatni valódi ceruzákkal szemléltetésként. Az utolsó megoldása viszont szerintem nem jó ötlet, mert később bonyolultabb problémáknál mert nem fog menni a dolog.

2016. okt. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!