Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizikazsenik könyörüljetek!?

Fizikazsenik könyörüljetek!?

Figyelt kérdés

Valaki le tudná nekem vezetni hogy hogyan tudom kiszámolni a Jupiter Naptól való távolságát? valami olyasmit írtunk órán hogy a3(köbön)/T2(négyzeten)....remélem így érthető amit leírtam...fogalmam sincs, hogy hogyan kezdjek hozzá...pedig biztosan nem lehet olyan nehéz, ha 9.-ben fel merte adni a tanár házinak...csak tiszta hülyének érzem magam... :'(

Nagyon nagyon köszönöm a segítséget előre is...



2016. okt. 23. 17:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Kepler 3. törvénye szerint a bolygók keringési idejeinek négyzetei úgy aránylanak egymáshoz, mint az ellipszispályák fél nagytengelyeinek köbei.

Vagyis a^3/T2=állandó, ha ugyanarról az égitesthez viszonyítunk, jelen állás szerint ez legyen a Nap. Mivel a Föld-Nap távolságot ismerjuk (1 CSE=150millió km), a Föld Nap körüli keringési idejét szintén (1 év), Jupiter keringési idejét szintén (12 év), számolható a távolság.

1^3/1^2 = a^3/12^2

1/1 = a^3/144

144 = a^3

a = 5.24 CSE = 5.24*150 millió = 786 millió km

2016. okt. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!