Hatványok értékének kiszámítása?


Számítsuk ki a következő hatványokat:

1.3log9 25

2.9log3 25

Aki tudja az vezesse már le lépésenként! Köszönöm.



2016. okt. 25. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Mit?
2016. okt. 25. 16:02
 2/3 anonim ***** válasza:

nem ez akar lenni?

[link]

2016. okt. 25. 16:06
 3/3 anonim ***** válasza:

1. 3=9^1/2

(9^1/2)^log9 25= (9^log9 25)^1/2=25^1/2=5

2. 9=3^2

(3^2)^log3 25= (3^log3 25)^2=25^2=625

2016. okt. 25. 16:24