Házi feladat. Nem tudom . Valaki?

Egymástól 35 km-re lévő A és B állomástól egyszerre indul kettős vágányú pályán egymással szemben személy és gyorsvonat.A pálya mely pontján találkoznak, ha személyvonat sebessége v1= 45 km/h, a gyorsvonat sebessége v2=60 km/h?
2016. okt. 25. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
A feladatot át lehet konvertálni úgy, hogy 35km hosszú utat egy v=v1+v2=105 km/h sebességgel haladó jármű mennyi idő alatt teszi meg. Így az s/v képlettel megkapod azt az időt, amennyi idő alatt találkoznak. Innen pedig a v1*t vagy pedig a v2*t képlettel kiszámolhatod, hogy mekkora utat tesz meg a személy/gyors, így be tudod határolni a hol kérdésre a választ.
2016. okt. 25. 17:34
 2/4 A kérdező kommentje:
hú,ezt nem értem,nagyon nem vagyok jó fizikából,de azért köszi
2016. okt. 25. 17:57
 3/4 anonim ***** válasza:

t idő múlva találkoznak, addig megtesznek 45t+60t utat.

45t+60t=35

t=1/3


1/3 óra alatt a személy megtett 15 km-t, a gyors pedig 20 km-t (a másik irányból)

2016. okt. 25. 21:42
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. okt. 25. 21:55