Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezeket a fizika feladatok...

Ezeket a fizika feladatok kiszámolná nekem valaki?

Figyelt kérdés

Van 5 db hf, de ugy hf, hogy következő órán dolgozatot írunk belőlük.

Van, ami ki se jön, van, amit ki tudtam számolni, de nem tudom hogy jó-e.


1.Az 1 méteres elmozdulás közben mekkora munkát végez az az 5 N nagyságú erő, amely az elmozdulás

irányával 60-os szöget zár be? Készítsen rajzot és indokolja meg a megoldását! - ITT NEKEM W=2,5 J lett az eredmény.


2.Mekkora a mozgási energiája egy olyan rendszernek, amelyben az 1 kg-os és a 2 kg-os hasáb úgy mozog

egymással szemben, hogy a könnyebb sebessége 2 m/s, a nehezebbé 1 m/s nagyságú? - ITT az eredmény 1 J


3.Mennyi energiát tárol az a rugó, melyet 20 cm-rel nyújtottak meg? Ha a rugó végét 3N erővel húzzuk, az

10 cm-rel nyúlik meg.


4.Egyenletesen emelünk 12 kg-os testet 8 m magasra. Mekkora az emelőerő munkája? Mekkora a nehézségi

erő munkája? - ITT W(emelési)=-941,76 J


5.Mekkora a pontszerűnek tekinthető testre ható erők munkájának összege, miközben a 0,2 kg

tömegű test sebessége 5,4 m/s-ról 1,3 m/s-ra csökken?



2016. okt. 25. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezek csak sima képletbehelyettesítős feladatok. Keresd ki a füzetedből vagy a könyvből a megfelelő képleteket és kész,
2016. okt. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, ezt csináltam volna, de valahogy nem ment.

És nem csak nekem, hanem másik 2 embernek sem, mert 3-an együtt próbáltuk megcsinálni.


Ezért kértem segítséget...

2016. okt. 25. 21:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Gondolom, #1 feltételezi, hogy legalább annyit tudsz ránézésre, hogy például az utolsónál a mozgási energia változásáról van szó, tehát a mozgási energia képletét kell alkalmazni. Ennyi sem volt tiszta?
2016. okt. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az utolsónál miért a mozgási energia kell mikor a testre ható erők munkája a kérdés?
2016. okt. 26. 12:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát akkor sajnos az kérdésemre, hogy ennyi sem volt tiszta, megadtad a választ.

"Ha egy test mozgási energiája megváltozik, az azt jelenti, hogy munkavégzés történt. Vagy rajta végzett munkát egy erő, aminek következtében nőtt a mozgási energiája, vagy a test végzett munkát a környezetén, a mozgási energiájának csökkenése révén."

Innen származik:

[link]

De gondolom a te tankönyvedben is megtalálható ez.

Valamit azért tanulnod kellene... Már bocs.

2016. okt. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Még nincsen fizika könyvünk, így azért nehéz tanulni.

Főleg egy rossz tanárral, aki nem hogy érthetően nem magyaráz, de alig tanít valamit.

Már bocs.

2016. okt. 26. 16:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor a hatodik megnyilvánulásra eljutottunk odáig, hogy aki segíteni akar, mekkorát segítsen. :D

Hiába, a kommunikáció fontos lenne. :)

Az 1. az jó.

A 2. az szerintem nem. Mert mintha kivontad volna egyiket a másikból. No de az energia az nem vektor, és a példában szó nincs arról, hogy ezek egymásnak estek volna.

A 3. példánál rugóállandó értelmezendő:

[link]

Ha a rugó végét 0 N erővel húzzuk, az 0 cm-rel nyúlik meg. Ha a rugó végét 3N erővel húzzuk, az 10 cm-rel nyúlik meg. Ha a rugó végét 6N erővel húzzuk, az 20 cm-rel nyúlik meg. Ábrázolva F-s diagramon az egy háromszög, az energia az F*s, azaz 20 cm*6 N/2 merthogy a háromszeg területe fele a téglalapnak, ami 6*3 lenne.

2016. okt. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!