-b/2a=7 Ki tudnátok ezt számolni?

Sziasztok! Ez nem házi feladat, de nagyon fontos lenne megtudnom az eredményt, ám a suliban még nem tanultunk ilyet.

2016. okt. 29. 12:09
 1/6 dq ***** válasza:

Felszorozva:

> -b=14a


Ez egy kétváltozós kifejezés, tetszõleges nem0 'a' értékhez tartozik pontosan 1db jó 'b' érték (próbáld ki,

a=1 b=-14

a=2 b=-18 stb)

és tetszõleges nem0 'b' értékhez tartozik pontosan 1db jó 'a'. ('a' vagy 'b' nem lehetnek 0-k)


Ha lerajzolod a koordináta-síkon (két, egymásra merõleges vonalzó) a megoldásokat, bejelölöd az olyan (a,b) pontokat amelyek jók, akkor a pontjaid egy egyenes vonalon lesznek. (valójában az egyenes vonal minden pontja jó megoldás, a (0,0) kivételével (azon a ponton átmegy az egyeneseb, de az nem jó megoldás))


Ha két változóra teljesül a fenti egyenleted, akkor azt mondjuk rájuk, hogy 'a' és 'b' _egyenes arányosságban_ állnak egymással.

2016. okt. 29. 12:56
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A valódi kérdés így hangzik:

Írjunk fel olyan másodfokú egyenletet, aminek egy gyöke van, ami=7. (Ugye ebben az esetben a diszkrimináns 0)

2016. okt. 29. 13:12
 3/6 anonim ***** válasza:

"A valódi kérdés így hangzik:

Írjunk fel olyan másodfokú egyenletet, aminek egy gyöke van, ami=7. (Ugye ebben az esetben a diszkrimináns 0)"


(x+7)^2 , felbontva: x^2 + 14x + 49


-b/2a a másodfokú egyenlet grafikonjának csúcspontjához tartozó x koordinátát adja meg. Asszem viéte formuláknak hívják ezeket, de nem biztos.

2016. okt. 29. 14:19
 4/6 anonim ***** válasza:

Elírtam, úgy -7 lenne a gyöke, helyesen:

(x-7)^2 , felbontva: x^2 - 14x + 49

2016. okt. 29. 14:20
 5/6 dq ***** válasza:

a=1 -re b=-14 ahogy írtam, és a c-t pedig a diszkrimináns 0-ságából kapod,


b^2-4c = 0

=> c=7*7.

2016. okt. 29. 15:08
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. okt. 29. 17:06