Valaki le tudná írni a választ az alábbi feladatokra?


a, Írd növekvő sorrendbe a következő számokat!

² ³

[(-2)³]² ; (-2)³ ; [(-2)²]³ ; (-2)²


b, Bizonyítsd be, hogy az 1,999999...(csak 9-est tartalmazó) végtelen szakaszos tizedestört valóban egyenlő 2-vel!


c, Írd fel az 5,456999999...végtelen vegyes szakaszos tizedestörtet véges tizedestört alakban!


d, Határozd meg azt a legkisebb pozitív egész számot, amelynek 1260-szorosa egy természetes szám harmadik hatványa!


A válaszokat előre is köszönöm! :*



2016. okt. 30. 17:05
 1/7 A kérdező kommentje:

* Bocsánat, az első feladatot rosszul írtam le. Ilyen a helyes, kijavított változata:

² ³

[(-2)³]² ; (-2)³ ; [(-2)²]³ ; (-2)²

2016. okt. 30. 17:07
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem értem miért az elejére írja hogy "23",de akk megpróbálom szóban leírni

a, (-2)³ és ez még a másodikon

(-2)² és ez még a harmadikon


Ennyi lenne az egész, a hibákért pedig elnézést kérek!

2016. okt. 30. 17:10
 3/7 anonim ***** válasza:

A 2) nehéz fogalmat takar.

A Dedekind-féle szelet fogalma kellene.

De ha laikusan kellene, akkor azt mondanám, hogy az 1,99999... szám bármely 2-nél kisebb számnál nagyobb, viszont nem nagyobb 2-nél.

2016. okt. 30. 17:34
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

a, kiszámolod és sorbarendezed


b-c, végtelen tizedes törteket fel lehet írni két egész szám hányadosaként

pl.

x = 1.99999....

10x = 19.99999....

kivonod a másodikból az elsőt:

10x-x = 18

9x=18

x=18/9=2

vagyis 1.99999.... = 2


d, x*1260=y*y*y

felírod prímszámok szorzataként a bal oldalt

ezeket a jobb oldalnak is tartalmaznia kell, de ott ki kell egészíteni, hogy mindegyik prímszám hárommal osztható hatványon szerepeljen, amennyivel kiegészíted, az lesz az x

2016. okt. 30. 17:51
 5/7 Tom Benko ***** válasza:

b) Mivel 1,999..=1+0,999..., ezért elég azt belátni, hogy 0,9999...=1. Ezt nem nehéz:

\frac{1}{9}=0,1111...

\frac{2}{9}=0,2222....

.

.

.

\frac{8}{9}=0,8888.....

\frac{9}{9}=0,9999... és \frac{9}{9}=1. QED


De lehet másképpen is:

0,9=1-\frac{1}{10}

0,99=1-\frac{1}{100} stb...

0,\underbrace{99\dots99}_{n darab}=1-\left(\frac{1}{10}\right)^n

Na most 0,99... =\lim_{n\to\infty)0,\underbrace{99\dots99}_{n darab}=\lim_{n\to\infty}1-\left\frac{1}{10}\right)^n=1-\lim_{n\to\infty}\left(\frac{1}{10}\right)^n=1-0=1 QED

2016. okt. 31. 23:02
 6/7 A kérdező kommentje:
17:51- es válaszoló köszönöm megy a zöld kéz! Sajnálom de a többi válaszadó válaszát nem értem :(
2016. nov. 1. 12:51
 7/7 Tom Benko ***** válasza:
Akkor segítek: [link]
2016. nov. 2. 23:32