Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segít nekem írni ezek...

Valaki segít nekem írni ezek a kérdésekből egyet? Vörösmarty Mihály Szép Ilonka a címe.

Figyelt kérdés

1.

Foglald össze három pontba(mondatba) a történetet.[Ez nem kötelezö, megcsinálom én!

2.

Milyennek látod az ifjú király viselkedését Szép Ilonkával?

3.

Milyen párhuzamot fedezel föl Szép Ilonka és a lepke, illetve a vadász és a leány között?

4.

Miért nem fedi fel magát vendéglátóinál a vadászruhás uralkodó?

5.

Értelmezd Peterdi pohárköszöntőjét! Miért pirul el a vadász?

6.

Szerinted mért hívja Mátyás Buda várába Peterdit és unokáját?

7.

Hogyan búcsúzik el Ilonka a vadásztól?

8.

Miben reménykedik a lány, amikor nagyapjával Budára látogat?

9.

Mi lesz a sorsa Szép Ilonkának?


Ha kell a vers itt a link:

[link]



Kérlek ha lehet mára vagy holnapra mert nagyon kéne.

És elég ha legalább az egyikre válaszolsz!


Előre Nagyon köszönöm aki segített nekem!



2016. nov. 5. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Dem miért nem csinálod meg az összeset, mikor egy 5-10 perc alatt elolvasható vers?
2016. nov. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
NEM ÉRTEM A KÉRDÉSEKET ÉS NEM TOM MEGTALÁLNI A SZÖVEGBEN OKSA?
2016. nov. 5. 21:34
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

2. Tetszik neki a lány nagyon, alapvetően illedelmesen viselkedik vele, bár nem teljesen egyértelmű, mi történik kettejük között. Meghívja őket Budára, a lányt búcsúzáskor homlokon csókolja. Nem fedi fel kilétét előtte, ez talán negatívum lehet. Ugyanakkor Mátyásnak szokása volt- a mondák szerint- álcáznia magát.

3. Ahogy Szép Ilonka "vadászik" a lepkére, úgy kapja el a vadász is Ilonkát. Ilonka vágya a lepke, mivel elkapta, vágya beteljesült. Ugyanígy a vadász vágya Ilonka, és elkapta, szerelmesek lettek.

4. Mert ő a király, és Mátyásnak ez szokása volt. Így jobban megtudta, mit gondolnak róla az országban, jobban látta, miken kell javítania uralkodóként. Illetve kíváncsi volt, hogy vadászként is ugyanúgy vendégelik-e meg.

5. Peterdi Mátyás apjának dicsőségére iszik, majd Mátyás dicsőségére. Mert Peterdi szerint Mátyás jó király. Ezért pirul el a vadász, mert ő maga Mátyás király.

6. Peterdi hős vitéz. Mátyás jó viszonyt ápolt az ilyen családokkal, velük is ezt akarta. De Ilonka is tetszett neki, ezért is hívta fel őket. A probléma, hogy ekkor (1485) Mátyás házasságban élt Aragóniai Beatrixszal, tehát Ilonkát nem tudta volna feleségül venni.

7. Ilonkát homlokon csókolja a vadász. Ilonka is meghívja őt: hogyha ők a nagyapjaval nem mennének fel Budára, akkor a vadász jöjjön el hozzá.

8. Abban, hogy láthatja a vadászt. Mivel szerelmes, házasságot is remél.

9. Meghal úgy, hogy végig a vadászt/a királyt szerette. Más férfi nem volt az életében.


Mennyire kell kibontani a válaszokat? Ha elég egyre válaszolni, akkor azt milyen hosszan kell? Hanyadikos vagy? Mert akkor úgy elemzném a verset, ahhoz mérten. Szia

2016. nov. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
HÁLLELÚJA Nagyon köszönöm szépen!!! Amit legvégén irtál valószinüleg nem értem, de annyit mondok hogy 6. osztályos vagyok.
2016. nov. 5. 22:01
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor ennyi elég valószínűleg. Nem a legegyszerűbb vers, ha nem beszeltetek róla az órán kicsit. De a válaszok fényében szerintem már érthető. :-) a kedvemért azért elolvasod még egyszer a verset? Így, hogy tudod, miről is van szó benne.


Még annyi, hogy 1485-ben volt Bécs ostroma, Mátyás sikeres csatája. Erre utalnak a versben, innen lehet tudni, hogy a vers ideje 1485. És ha tanultatok töriből erről az időszakról, akkor tudod, hogy Mátyás 1476-1490-ig (haláláig) Beatrix férje volt. Na még ennyit akartam. De a kedvemert olvasd el megint! Biztosan érteni fogod mostmár :-) szia!

2016. nov. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szia, Bocsi de a 2.-es kérdést úgy érteném hogy MILYEN

az ifjú király? Nem mondatokba értettem hanem csak pár szóban. Nagyon sajnálom hogy ez felbosszant téged esetleg.... tényleg bocsánat.

2016. nov. 5. 22:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Dehogy bosszant. Igazad van a 2. kérdéssel kapcsolatban. Csak siettem, és elnéztem.

Hát milyen a viselkedése? Szerintem szerelmes, illedelmes.

2016. nov. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az ifjú király viselkedése-

Kedves, figyelmes volt

2017. nov. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A király még valószínűleg (akkor) nem volt

házas

2017. nov. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!