Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Don Bosco mikor és hol találko...

Don Bosco mikor és hol találkozott Savio Szent Domonkossal?

Figyelt kérdés
Rengeteg oldalt bogarásztam már ,de egyiken sem említik a találkozásukat. Angol tételhez kéne,kérlek segítsetek!!!

2016. nov. 6. 16:59
 1/9 chtt ***** válasza:
78%

Ez nem jó válasznak:


"A család 1853-ban a Torinóhoz közeli Mondonióba költözött. Domonkos 1854. április 13-án bérmálkozott. Helyi tanára javaslatára 1854. október 3-án megismerkedett Don Boscóval."

[link]

2016. nov. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Elsőre kiadta a gúglí bakker


Nem tudom, hogy ebben mi a tököm a bonyolult csak el kéne olvasni a wikit

[link]

2016. nov. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 chtt ***** válasza:
78%

és angolul:

[link]


Meeting with John Bosco

It was Fr. Giuseppe Cugliero, Dominic's teacher at school, who gave a high account of him to John Bosco and recommended that Bosco meet him during the Feast of the Rosary, when he would take his boys to Murialdo. Accordingly, accompanied by his father, Dominic met John Bosco on the first Monday in the month of October, 1854. John Bosco records this conversation in some detail. He notes that Dominic was eager to go to Turin with John Bosco, and that he wished to become a priest after completing his studies in that town. This meeting was the beginning of their relationship, the result of which was that John Bosco agreed to take Dominic to Turin with him.

2016. nov. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
egynek jó lesz,de egy másik oldalon mást írtak ennyi
2016. nov. 6. 18:52
 5/9 A kérdező kommentje:
meg ne öljetek,köszönöm
2016. nov. 6. 18:53
 6/9 chtt ***** válasza:
100%

Melyikre gondolsz? Mert a magyar meg az angol Wiki dátuma megegyezik... az angolnál megnéztem a hivatkozást, ezt kaptam: [link]

Itt az írja: at Murialdo, on the first Monday in October 1864...

Hm, a dolog legalábbis érdekes.

1854. október 3. az öröknaptár szerint keddre esett, vagyis az én logikám szerint nem lehetett a hónap első hétfője :D

1864. október 3. viszont valóban hétfő volt... ezzel csak annyi a gondom, hogy ez a Domonkos gyerek 1857. március 9-én meghalt, így nagyon ügyesnek kellett lennie, hogy jó hét évvel később találkozzon Don Boscóval.

Szerintem elírták a forrásban a dátumot, hisz pár sorral feljebb 1854. szerepel, a magyar Wiki meg nagy eséllyel nem abban az öröknaptárban nézte meg az első hétfő dátumát, amelyikben én...

Én simán azt írnám, hogy 1854 októberének első hétfőjén (ami nagy eséllyel okt. 2.)

:)

2016. nov. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Lassan te többet foglalkozol ezzel mint én XD


Köszi :)

2016. nov. 6. 19:33
 8/9 chtt ***** válasza:
Szívesen. :) (Szeretek kutakodni, ráadásul a szomszéd tacsiját "don boszkó"-nak hívják - így fonetikusan -, szóval több szempontból is érdekes volt a téma :D)
2016. nov. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
:) te legalább nem kötözködni jössz :D
2016. nov. 8. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!