Milyen messzire utaztak? Hány km tettek meg a 2. dik pihenőig?

Annáék a tengerpartra mennek nyaralni.Először megtették az út 1/4 részét,majd a 2. pihenőig az 1/3 részét.Ezitán még 350 km maradt hátra.

2016. nov. 8. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Az 1/3 részét az egész útnak vagy a hátralévő útnak? Nem mindegy.

(Továbbá ez a "2. dik" hülyeség, vagy "2." vagy "2-dik")

2016. nov. 8. 17:47
 2/5 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs,így írtam le ahogy a tanár szóról szóra :(
2016. nov. 8. 17:52
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerintem a második pihenőig az 1/3 részét
2016. nov. 8. 17:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Legyen az egész út x. Akkor felírható a következő egyenlet: (1/4)x+(1/3)x+350km=x. Ezt ha szépen rendezed, akkor pedig kijön, hogy 840 km-re utaztak el Annáék.
2016. nov. 8. 18:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja egyébként pedig elfelejtettem írni, hogy a második pihenőig 490 km-t tettek meg. Mivel (1/4)+(1/3)=(7/12). És (7/12)*840=490 km.
2016. nov. 8. 18:35