Laptopzseni kérdése:

Tudnátok ötleteket adni?

Figyelt kérdés

Az a házi irodalomból,hogy írjunk novellát úgy , hogy megvan adva az első és az utolsó sora. Tudnátok nekem ötletet adni,hogy miről szóljon? Valami váratlan események is kell történnie benne.

Első sor: Egyszer este az apám sugárzó arccal jött be a szobámba.

Utolsó: -sakkmatt! A lassan előre toltam egy parasztot...

Vagy:

Első sor: Most meg a mozsártörő- mondta anyam,elvèkonyodó hangjából éreztem türelme végén jár.

Utolsó: De nem moccan semmi,csak a csend hasogatja a dobhártyámat


2016. nov. 9. 17:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, az elsőnél az apa talál a mezőn illegális fémhulladékot. Majd leviszi a kovácsműhelyébe, majd öntőformák segítségével sakkbábukat készít...


(Persze cifrázhatod UFO-kkal is, én nem bánom. :D )

2016. nov. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia !

A második feladathoz segítség !


-Most meg a mozsártörő - mondta anyám, elvékonyodó hangján éreztem, türelme a végén jár.

- Éjszaka azt is ellopták a kamrából ! Fémtolvajok lehettek. Gyönyörű szép, sárgarézből készült mozsár volt, még a nagymamámtól örököltem. Nem is tudom,hány kilót nyomhatott? Szép pénz üti a markukat, ha eladják !

-Mit vittek el még ? - kérdeztem, csak hogy én is mondjak valamit, mert semmi okosat nem tudtam hozzátenni.

Láttam, hogy anyám egészen el van keseredve.

Ketten élünk itt, apám külföldön dolgozik. Nyilván kifigyelték, amikor már behúzódunk a házba. Sötétedés után bátran garázdálkodhatnak.

-Nem is tudom hirtelen, mi hiányzik még ? Ez a polcon feltűnő helyen állt, rögtön észrevettem !

-Ha ilyesmit keresnek, a nagypapa régi pálinkafőző üstje is veszélyben van. Az is rézből készült, de talán az vörösréz, ugye anya ?

-Azt hiszem, és van még jó néhány régi tárgy a kamrában, ezeknek ma is értéke van, sokan gyűjtik, könnyen el lehet adni.

-Attól tartok, egyszer, ha nem vagyunk itthon, a házba is betörnek, kirabolnak bennünket. pedig nem vagyunk tehetős emberek, nincsenek milliós műkincseink, nem tartunk pénzt itthon.

-Mit tegyünk, anya ? Én nagyon félek ! A falu szélén lakunk, nincs férfi a háznál.

Nem kaptam választ a kérdésemre.

Megöleltük egymást, én iskolába siettem, anya a munkahelyére, nem volt időnk tovább beszélgetni.

Anya még utánam szólt azért, bemegy a rendőrségre, feljelentést tesz ismeretlen tettes ellen.

És ne féljek, kitalál valami okosat !


Írhatod ezután, hogy amikor hazaérkeztél, hihetetlen öröm ért. Egy kiskutyát kaptál ajándékba édesanyádtól.

Teltek-múltak a hetek, hónapok, semmi sem történt.

A kutyus szépen cseperedett, már rá lehetett bízni a ház őrzését...

S egy reggel a küszöb előtt holtan feküdt


Jöhet a szomorú, utolsó mondat...

2016. nov. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!