Le tudnátok vezetni lépésről lépésre, hogy kapom meg az eredményt?

[link]
2016. nov. 9. 18:26
 1/2 anonim ***** válasza:

12=11.2(1+0.12*n/365)

*Először osszuk el mindkét oldalt 11.2 vel.

15/14=1+0.12*n/365

*Vonjunk ki mindkét oldalból 1 et.

1/14=0.12*n/365

*Szorozzuk meg mindkét oldalt 365el

365/14=0.12*n

*Osszuk el mindkét oldalt 0.12vel.

n=9125/43

n=217.26

2016. nov. 9. 18:37
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :D
2016. nov. 9. 18:41