Egyenlő szárú háromszög egyik külső szöge 36° Mekkorák a külső szögei?

Egyszer a felső, egyszer az egyik alsó szöge van megadva! :/

2016. nov. 9. 19:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a szárszöge van megadva (ez a "felső") , akkor az alapon fekvő szögei (180-36)/2=144/2=72. Ekkor a külső szögek 180-36=144 valamint 180-72=108 fokosak.

Ha az alapoon fekvő két szöge (ez az "alsó") van megadva az egyenlőszárú háromszögnek akkor a szárszög 180-2*36=108 fok. Ekkor a külső szögek 72 fok illetve 144 fokosak.

2016. nov. 9. 23:41
 2/2 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Félreolvastam a feladatot. Bocsi!


Ha a felső csúcsnál lévő külső szög van kegadva akkor a belső szög (a szárak által bezárt szög) 180-36=144 és alapon fekvő két szög 36/2=18.

Ha az alsó csúcsnál levő külső szög 36 fok akkor elvileg az alapon fekvő két belső szög 144 fok ami nem lehet, mert a háromszög belső szögeinek összege 180 fok.

2016. nov. 10. 05:34