Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Dante Isteni színjátéka hova...

Dante Isteni színjátéka hova tartozik?

Figyelt kérdés
A középkori irodalom két részre osztható: vallási és világi irodalomra. Dante Isteni színjátéka melyikbe tartozik?

2016. nov. 10. 17:38
1 2
 1/14 dq ***** válasza:
Nem olvastam, de a wikipédia oldala szerint vallásos háttér elé rakja a világi (aktuálpolitikai és életfilozófiai) gondolatait. Nem igazán találtam meg, hogy mennyire foglalkozik benne a vallással mint inkább minden mással: én látatlanul, a leírás alapján a határmezsgyére, a világihoz közelebb raknám.
2016. nov. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mi anno a vallási irodalomnál vettük, de az előző válaszolónak is igaza van. Én végigolvastam, és nekem egyébként inkább a vallási oldal volt erősebb benne.
2016. nov. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Itt most a felhasználóra gondolsz?
2016. nov. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Dante átélt és megtapasztal egy halálközeli élményt.

Ám ezt a megtapasztalását nem írhatta le teljes tisztaságában és igazságában, mert azzal alá írta volna a halálos ítéletét. Viszont mivel nem bírta magában tartani a megtapasztaltakat ezért papírra vetve megírta azokat, de egy kicsit kiszínezve, hogy ne tűnjön túl valóságosnak és abszolút igaznak és valóságosnak.


Nehéz dolog úgy megmondani az igazat, hogy ne verjék be az ember fejét érte.

2016. nov. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Akkor most vallási lesz :D Köszönööm ^^
2016. nov. 12. 13:56
 6/14 anonim válasza:

A kérdés jó, de én azt kérdezném vissza, hogy miért kell ketté venni, ketté osztani? Ki kéri és ki követeli ezt meg?


Vallásról szó sem lehet, mert a vallás emberi okoskodásokon, emberi tanításokon, dogmákon, szabályokon, rendszereken, szokásokon alapszik. Ezzel szemben ez a mű nem.


Világinak sem mondanám, hiszen nem e világi anyagi dolgokról szól a mű, hanem túlvilági, szellemi, lelki dolgokról.


A magyarázat és a válasz abban rejlik, amit előzőleg megírtam.


Egy átlag ember halálközeli élményének leírása, kissé kiszínezve.

A teljes igazságot nem írhatta meg, mert az abban a korban egyenlő lett volna a halálos ítélettel.

Viszont a hatás és az élmény az olyan nyomást gyakorolt rá, hogy nem bírta elhallgatni.


Így hát megmaradt számára a köztes megoldás. A köztes megoldás pedig sem vallási, sem világi.

2016. nov. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Mondjuk úgy, hogy spirituális, ha már mindenképp meg kell nevezni.
2016. nov. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 dq ***** válasza:

4: " Világinak sem mondanám, hiszen nem e világi anyagi dolgokról szól a mű, hanem túlvilági, szellemi, lelki dolgokról. "


Attól még, hogy a pokolban játszódik, miért ne szólhatna evilági dolgokról? Aktuálpolitikáról mondjuk, vagy, kritikusan az emberi természetről hogy mindenki (Dantét kivéve) erkölcsi 0.


Tökmindegy, ha vannak benne ördögök is, az nem változtatja meg, hogy miről szól.


(azóta sem olvastam, csak általánosságban írom, meg a wiki szócikke alapján)


- - - - - -


A dobozokban való gondolkodást pedig gyakorolni kell, _muszáj_ hogy a gyerek a két ellentétes doboz közül valamelyikbe berakja. Egyszerűen nincs olyan, hogy valaki nem ítél. Gondolj bele, hogyan működhetne pl a politika. Nem tudnád eldönteni minden politikusról hogy ő "jó" avagy "gonosz". És nem abból állna a politika, hogy az emberek azon veszekednek hogy melyik politikus tartozik melyik dobozba, meg, esetleg nem társítanák egyetlen tulajdonság mellé autómatikusan az összes többit, PFÚJ!


Az "állapítsa meg, hogy a vallási és a világi művekre jellemző dolgok közül melyikek teljesülnek a műre"

ördögtől való feladat lenne.


(Persze ez is ugyanaz a feladat lenne csak kisebben; el kell dönteni hogy pl szerepel-e a műben bármiféle, természettudománnyal összeegyeztethetetlen elem (mondjuk Isten). Vagy el kell dönteni hogy Dante pap volt-e, esetleg hogy egyházi személyeknek/hívőknek írta-e a művét.)

2016. nov. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
szaja, ez mind szép és jó,de ha nekiállok a spriritualitásról beszélni alapvizsgán, helyben vágnak ki :D De azért köszi :D
2016. nov. 14. 17:59
 10/14 anonim válasza:

Sajnos az a helyzet, hogy ma a hivatalos tanítás az emberről az evolúció elméleten alapszik, ami gyakorlatilag már régen megbukott.


A világ nem akar hinni Istenben és nem akarja elhinni, hogy Isten teremtett bennünket ezért nem is tanítja hivatalosan. Nem marad más hátra mint a Darwin féle evolúciós elmélet tanítása. Aki egyiket sem fogadja el az az UFO-s elméletet vallja miszerint egy idegen civilizáció telepített ide minket, kisérlet céljából.


Amennyiben az iskolához kell, azt tanácsolom azt írd meg, amit elvárnak és amit olvasni vagy hallani akarnak. Ez csak egy vizsga. Az élet vizsgája nem ezen múlik. Isten előtt más szituációban kell majd vizsgázni és helytállni.

2016. nov. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!