Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítség a modellezésben?

Segítség a modellezésben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A modell ugye a valóság egy egyszerűsített mása.


Nos statikában valóságban lévő szerkezetekről kell készíteni modelleket (pl. egy állvány: egy törttengelyű rúd, alul egy görgős támasz, meg egy csukló) és olyan anyagot/oldalt keresek ahol vannak ilyen "előtte/utána" képek.


Sajnos nem mindig tudom lerajzolni, azért szeretnék nézegetni ilyeneket.



2016. nov. 10. 21:27
 1/2 A kérdező kommentje:
Persze a modell alapján felírjuk az alaptételeket, meg készítünk igénybevételi ábrákat róla, de maga a modell készítéséről nincs anyagom.
2016. nov. 10. 21:29
 2/2 anonim ***** válasza:

Igazából nem értem a konkrét kérdést, ill. hogy mire keresed a választ konkrétan.

A modellalkotás lényege, hogy valamilyen szinten megismerjük az elméleti háttért, és ez alapján alkotjuk az adott mechanikai modellt is.


Javasolni tudom Cholnoky Tibor: Mechanika I. könyvet, a mechanikán belűl a statikát elég jól tárgyalja, modellalkotás szintjén is.


Ha van konkrét kérdésed, persze kérdezz nyugodtan, akár privátot is írhatsz.

2016. nov. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!