Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Adott feladatnál, hogy számolo...

Adott feladatnál, hogy számolom ki a megoszló terhelés eredőjét?

Figyelt kérdés

[link]


Ha jól sejtem három részre kell felbontanom a terhelést, majd azok súlypontjainak eredője lesz a megoldás. Viszont nem tudom, hogy az egyes részekre melyik erő hat. A középső rész súlypontja "b" távolság felénél támad, de nem tudom, hogy arra q1 + 2*q2 erő hat, vagy csak q1+q2.

A hátsó rész (másodfokú parabola) csak q2, vagy az összes többi erő is hat?

Adatok: q1=100N/m; q2=80N/m; a=1,8m; b=2,4m; c=3,2m

Köszönöm!



2016. nov. 12. 12:57
 1/3 anonim ***** válasza:

"Ha jól sejtem három részre kell felbontanom a terhelést"majd azok súlypontjainak eredője lesz a megoldás."

Igen fel kell bontanod a terheléseket, azokból meg lesznek az eredők (Fyn) majd a teljes eredő (R).

"majd azok súlypontjainak eredője lesz a megoldás."

Nem egészen.

Az eredő helyét meg a fentiek ismeretében tudod meghatározni.



"A középső rész súlypontja "b" távolság felénél támad, de nem tudom, hogy arra q1 + 2*q2 erő hat, vagy csak q1+q2."

Miért lenne 2*q2? pláne mi köze lenne hozzá a q1-nek?

(nem értem miért írtad/gondolod ezt).

Én ezt kapásból nem 3 felé bontanám.

Az első részt (a trapézt) is 2 külön részre 1 háromszögre és egy téglalapra bontanám.


A másodiknál (téglalap) a megoszló teher "csak" q2.

2016. nov. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sokkal egyszerűbb megoldás is van:


Felírod a q(x) függvényt, ez három fv. lesz, egy lineáris, egy konstans és egy görbeív.

A görbeív egyenletéhez még valamilyen adat kéne.


A súlypont képlete: xs=szum(Ai*xi)/szum(Ai).


Ahol Ai az i-edik felületet, xi pedig ennek súlypontjának koordinátáját jelenti.


q(x) alatti terület végtelen Ai-ből áll, ezért a súlypontképlet átmegy felületi integrálba:


xs=integrál(x*dA)/integrál(dA).

2016. nov. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja és persze az integrálok átmennek egyváltozóba, mivel dA=x*q(x).


Három darab integrálod lesz ugye, mindig az aktuális szakaszok mentén kell integrálni.

2016. nov. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!