Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell ezt a fát Imagine-...

Hogyan kell ezt a fát Imagine-ben (Logo) rekurzívan leprogramozni?

Figyelt kérdés

Egy fa az ábrának megfelelően növekszik. Az :n-edik lépésben az :n-1-edik fa különböző darabjaiból újabb ágak nőnek ki, feleakkora ághosszal. Készítsd el a fát rajzoló eljárást (fa :n :h), ahol :h az 1 lépésbeli ághossz!

Itt van hozzá kép is: [link]

Biztosan nem nehéz, de nekem mindig elcsúszott, vagyis ötletem sincs, hogy min kellene változtatnom. Előre is köszi, ha tudtok segíteni. (Nem értem a rekurzív részét teljesen.)


2016. nov. 13. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Namost, Comenius/Imagine Logohoz kb 5-6 éve nem volt közöm, de kb így néz ki a történet:


eljárás fa :n :h


hakülönben :n=1 [e :n tf h :n]

[

e :n/3

b 60

fa :n-1 :h/2

j 60

e :n/3

j 60

fa :n-1 :h/2

b 60

e :n/3

tf

h :n

]


elvileg valahogy így cseng.

2016. nov. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy próbáltál segíteni, de ez nagyon nem jó.

Alapból 45 fokos szögekkel nőnek, de ez még a legkisebb gond.

2016. nov. 13. 22:47
 3/7 A kérdező kommentje:
Közben már rájöttem, hogy hülye vagyok. XD
2016. nov. 13. 23:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Na mesélj, miért vagy te hülye :D
2016. nov. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Oh, valóban, nem :n/3-al kell előremenni, hanem :h/3-al. Kis baki.
2016. nov. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#1: Az alapelv - az eljárás, a feltétel és az alapeset lépései - rendben is lennének (szóval nagyon is jó irányban indultál el), de nem igazán azt rajzolja ki, amit kéne - bár ez is egyféle fraktál ;)

[link]


Szerintem egyrészt összekeverted a szintet a mérettel, de azt javítva sem lesz teljesen tökéletes: kimaradnak ágak:

[link]


De jó kezdés, ebből a kérdező elindulhat. ;)

2016. nov. 14. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Oh, jesszumpepi, most néztem csak meg, hogy nem is azt írtam le, amia feladat.. alaposabban kellett volna megnézni a képeket :DD


Igen, én egész mást írtam le (plusz a :n és a :h is felcserélődött) :D


Mostmár így megvan a valódi megoldás, a lényeg, hogy nem csak kétszer a két lehajló ágon hívjuk meg eggyel kisebb :n-el rekurzívan, hanem a fa törzsén is az egyes ágak között, szintén h/2 hosszal, és a tetején még egyszer felfelé. És így nem h/3-at lépünk az ágak között, hanem h/2-t.

2016. nov. 14. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!