Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Légy jó mindhalálig! Kivel...

Légy jó mindhalálig! Kivel találkozott Misi a karcerban?

Figyelt kérdés
Ezt sajnos nem találtam meg,pedig a tankönyvemet,és a könyvemet is találtam! Valaki nem tudná megnézni,vagy megmondani nekem? Előre is köszönöm ☺😊
2016. nov. 14. 18:04
 1/3 chtt ***** válasza:

A tanár tett fel ilyen kérdést? Lehet, hogy rosszul emlékszem, de... XI. fejezet:

"- Karcerbe, - mondta István bácsi, - milyen karcerbe? Hiszen ő szüntette meg a karcert már tíz esztendeje!..."

A tanári olvasóba zárják be Misit.

"Misi magában maradt.

Összehúzódott kicsire, s szégyellte magát halálosan. Ő most karcerben van, tömlöcben, mert mégis csak becsukták... Nem az osztályban van, ahol vidáman tanulnak a többiek..."

Elalszik, de hirtelen "felébred" arra, hogy hajón van, és több tanárját is látja -- talán erre gondolt, aki kitalálta ezt a kérdést (olvasónapló?), de nem tudom.

[link]

(kb. az oldal közepe... vagy ha szerencsénk van, valaki emlékszik, hogy van-e a regényben más karcer)

2016. nov. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

Kedves Válaszoló !

Jól emlékszel, idéztél, már nincs a gimnáziumban, kollégiumban karcer, ami fogda, vagy zárka volt régen, de éppen a jelenlegi igazgató szüntette meg már 10 évvel ezelőtt.

A dühös igazgató csak "úgy mondja" István bácsinak, a pedellusnak, hogy zárja be Misit a karcerbe.

Valóban csak egy szobába zárja be Misit a pedellus, ami nem a karcer !!!!

És igen, innen kíséri utána Misit István bácsi a tanári bíróság elé, ahol a reskontó ügyről faggatják és persze még más témák is szóba kerülnek vele kapcsolatban.


Már más kérdésben is olvastam, a karcerbe zárást, ez téves, nem tudom, talán valamilyen feladatlapban van ez helytelenül ?


Remélem, a Kedves Kérdezőnek is megfelel így a válasz ?

2016. nov. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm 😊😊
2016. nov. 20. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!