2016. nov. 16. 20:14
1/3 anonim válasza:
Sima egyenletrendszer, ahol:
1) lg(x) + lg(y) = 2
2) lg(y) - lg(x) = lg(25)
2) egyenletből kifejezed lg(y) értékét:
lg(y) = lg(25) + lg(x)
Ezt behelyettesíted az első egyenletbe:
lg(x) + lg(25) + lg(x) = 2
2*lg(x) = 2 - lg(25)
lg(x) = (2 - lg(25))/2
x = e^[(2 - lg(25))/2]
Ezt beírva számológépbe megkapod x értékét, amit visszahelyettesítesz valamelyik egyenletbe és megkapod y-t is.
2/3 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm, főleg,hogy ilyen szuper gyors voltál!!!
2016. nov. 16. 20:26
3/3 anonim válasza:
praktikusabb lenne szerintem átváltani a 2-t lg-be és simán leírni a függvényt a szigorú monotonitással, de lehet hogy hülyeséget mondok:)