Leírnátok a megoldást a feladatra?


Egy gépkocsi 108 km/h sebességgel halad.Kerekeinek átmérője 75 cm. Mekkora a kerekek szögsebessége?


(A képletek mennek, de nem jön ki.)



2016. nov. 16. 21:15
 1/2 anonim ***** válasza:

A kerék kerületi sebessége v = 108 km/h = 30 m/s

Az átmérő 75 cm = 0,75 m

R = 0,375 m

A szögsebesség: ω = v/R = 30 m/s / 0,375 m = 80 1/s

2016. nov. 16. 21:29
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2016. nov. 23. 16:06