Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy négysoros hexameter vers...

Egy négysoros hexameter vers írásásában kérnék segítséget?! SOS!

Figyelt kérdés

#hexameter vers
2016. nov. 19. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi a probléma? Azt is le kellene sósba írni.
2016. nov. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Írjuk meg helyetted?
2016. nov. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fellegek úsztak parttalan ég kékjében a tájon,

Illatos erdei tisztáson veled ültem a nyáron.

Őzikeként inaló percek, napok, ó hova lettek?

Most lehunyom szemem és emléked dúdol a csendben.

2016. nov. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
3 Az antik hexaméter sosem rímel, ezt hibának minősítik a költészetben ezért ez nem tekinthető annak
2016. nov. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az nem volt a feladatban, hogy antiknak kell lennie. Kerestem példákat hexameterre, hogy ráérezzek a ritmusra, és mindegyik amit találtam, rímelt.


De nyugodtan írhattok másikat, ha van jobb ötletetek.

2016. nov. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha valakitől hexamétert kérnek akkor az nem lehet más mint antik forma ezért nem kérték külön. És ami nem antik de hexaméter szabályok szerint írt vers vagy versszerű alkotás, nos azt kell külön jelölni mert az már nem klasszikus versforma, nem hexaméter hiszen üti a szabályszerüségét. Tehát nem azt mondjuk hogy kérek egy hexamétert antik formában hanem azt hogy kérek egy rímes hexamétert, kérek egy ütemhangsúlyos hexamétert, kérek egy szonett jellegű hexamétert stb...stb...stb...
2016. nov. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!