Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A háromszögnek hány db nevezet...

A háromszögnek hány db nevezetes pontja, vonala van?

Figyelt kérdés
Holnap dolgozatot írok ezekből sürgős!
2016. nov. 20. 10:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Hányadik osztályos tananyag? Középiskolában , a 4jegyű fv. táblázatban mindez benne van.


Magasságvonal: A csúcsból a szemközti oldalba bocsájtott MERŐLEGES egyenes.

Magasságpont: Ahol a 3 magasságvonal metszi egymást.


Súlyvonal: A csúcsból a szemközti oldal felezőpontjába bocsájtott egyenes.

Súlypont : Ahol a 3 súlyvonal metszi egymást.


Oldalfelező merőleges: A nevéből kifolyólag ,két csúcs közti felezőpontra bocsájtott merőleges egyenes ezeknek metszéspontja a 3szög köré írható körének a sugara.


Szögfelező: A háromszög belső szögeit felezi ezt körzős szerkesztéssel szokták általános iskolában gyakorolni. Annyit érdemes tudni róla, ahol ezek a vonalak metszik egymást ez a pont a 3szögbe írható kör sugara.


Középvonal: A háromszög két oldalfelező pontját összekötő szakasz. A középvonal párhuzamos a harmadik oldallal.

2016. nov. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez kellet nekem.10 osztályos vagyok de levagyunk maradva még csak a 9 tankönyvnek a végén járunk. Én meg nagyon rosszul állok matekból ezért gyakorlok rá. Mégegyszer köszönöm.
2016. nov. 20. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!