Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene a Himnusz és...

Valaki segítene a Himnusz és a Szózat összehasonlításban?

Figyelt kérdés

Holnap írunk dogát belole és valami eszméletlenül raparaztam. Már órák óta kínlodok vele...a vázlatot tudom, azzal nincs semmi baj, de hogy írjak belőle egy 4 oldalas idézetekkel teli szöveget... (piszkozatot kell írni belőle most) Hát.. Tudnátok segíteni, hogy hogy kezdjem el? Egyszerűen már mindent csináltam, de nem tudtam semmi értékelhetot osszehozni 😭

Nagyon köszönöm


2016. nov. 20. 13:53
 1/3 anonim válasza:

A Himnusz műfaja himnusz, a Szózat óda. A himnusz egy imádság, a Szózat szónoklat. A himnusz pesszimistább: "Isten álld meg a magyart....megbűnhődte már e nép a múltat s jövendőt"= áldást kér Istentől ,ert már nagyon megérdelné a nép. Szózat:"hazádnak rendületlenül légy híve ő magyar..." =felszólit a rendíthetetlen hazaszeretetre. Mindkettő mű felidézi a történelem eseményeit, Himnusz: "őseinket felhozád Kárpát szent bércére, Szózat:i"tt küzdenek a honért hős árpàdnak hadai..." =honfoglalás A himnusznál nincs jövőkép, a szózatnál van: "jőn fog ha jőni kell egy jobb kor mely után, buzgó imádság epedez százezrek ajakán"

A himnusz lemondóbb hangvételű: a végén mát csak szánalmat kér Istentől: Szánd meg Isten a magyart" a szózat derűsebb, optimistább, ujra felszólit a hazaszeretetre: "a nagy világon kívül nincsen számodra hely...."

2016. nov. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Bocsi a sok elírásért
2016. nov. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm 😍
2016. nov. 21. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!