Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki elmagyarázná a Past...

Valaki elmagyarázná a Past Continous-t és a Past Perfectet?

Figyelt kérdés

Holnap irunk belőle felmérőt, de nem nagyon értem ?

Előre is köszi :D <3


2016. nov. 21. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
A folyamatos múlt egy múltbeli, folyamatos cselekvést ír le. -> I was getting a shower. = Zuhanyoztam, ugye ez egy folyamat. Ki lehet fejezni úgy is, hogy időhatározós mondatrészt raksz mellé, aminek egyszerű jelennek kell lennie általában. -> I was getting a shower, when she entered. -> Zuhanyoztam, amikor belépett. (Az, hogy belép, azért egyszerű, mert az nem egy olyan dolog, amit negyed óráig csinál az ember - legalábbis józanul nem. :D) A past perfect pedig egy múltra utaló cselekvés ELŐTTI cselekvést ír le. I had eaten a banana before he came. Banánt ettem, mielőtt jött. I had had a surgery last year, just before my car accident. -> Műtétem volt tavaly, pont az autóbalesetem előtt.
2016. nov. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi❤ ment a zold kez
2016. nov. 21. 19:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs mit :) Annyit tennék még hozzá, hogy Past perfectben ugye had+V3 (ige 3. alakja) használatos, mint látod (had eaten, had had - ez ugye a had, mint segédige, és a "have"), a past continousban pedig természetesen a múlt és a folyamat kombója áll fenn, azaz was/were +ing.
2016. nov. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!