Holnap matekdoga, meg vannak a kérdések, egy feladatot nem tudok, valaki?

Egy paralelogramma két oldala 11 és 8cm. Az általuk bezárt szög 50fokos. Mekkora a rövidebbik átlója és a területe?

2016. nov. 22. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:

átlót koszinusztétellel egyből megkapod

a terület a*m, amiből m = b*sin(50°)

ha vmi nem világos kérdezz

2016. nov. 22. 16:57
 2/2 anonim ***** válasza:

A területszámítást több lehetőség közül kiválasztva tudod elvégezni. Kettő darabot felvázolnék, kezdjük a nehezebbel.


Egy átlót behúzol a paralelogrammába észreveszed,hogy így a para.... 2 db háromszögre osztódik.


Az egyik háromszöget kiválasztod és felrajzolod. Ennek a háromszögnek ismered a 2 oldalát illetve a kettő által közbezárt szöget.


a: 11cm

b: 8cm

y(gamma) : 50*


Felírod rá a koszinusztételt.

c2 = a2 + b2 - 2xaxb x cosy


Ebből megkapod a háromszög 3. oldalát vagyis a paral... egyik átlóját : ez kerekítve 8,5cm .

Ha ez megvan a paral... területszámításához már elegendő infód van. Miért is?

Mert egy átló a paral... 2 egyenlő területű háromszögre bontja. Kettő pedig négyre.

Vagyis most : Héronképlettel kiszámolod a háromszög területét. Az ---> s <--- a kerület fele. : GYÖKALATT s (s-a) (s-b) (s-c) . GYÖKALATT 13,75 x 2,75 x 5,75 x 5,25 ami egyenlő 33,78 cm2-el és ezt a számot felszorozd kettővel a fentebb leírtak szerint. Ez pedig akciósan csak önnek csak most 67,57 cm2. :)


A jóval egyszerűbb területszámítási lehetőség pedig.

T= ab x siny

Azaz, T= 11x8xsin50

T= 67,41 !


A két eredmény azért eltérő mert az első részben kerekítések találhatóak.

Szép estét!

2016. nov. 22. 17:23