Valaki meg tudja oldani ezt a fizika feladatot?


Egy húron 0,08 m amplitúdójú, 0,5 Hz frekvenciájú csillapítatlan transzverzális hullám terjed 3

m/s sebességgel pozitív irányban. A t = 0 pillanatban x = 0 helyen lévő részecske kitérése 0,04 m és

a negatív irányban mozog. Mekkora a kitérés a t = 2 s pillanatban x = 4 m helyen?



2016. nov. 30. 19:37
 1/2 Tom Benko ***** válasza:
y=A\sin\left(2\pi\left(\frac{x}{\lambda}+t\nu\right)\right)
2016. dec. 1. 18:58
 2/2 Tom Benko ***** válasza:
Bocs, kimaradt egy +\phi
2016. dec. 1. 18:59