Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene az alábbi...

Valaki segítene az alábbi analízis feladat megoldásában?

Figyelt kérdés

(a(n))n>=0 sorozat, a(0)=gyök(2), a(n+1)=gyök(a(n)+2). Tanulmányozzuk a sorozat korlátosságát és monotonitását!

Megjegyzés:zárójelbe írtam azokat az indexeket, amelyek jobb alsó részre kerülnének.

Előre is köszönöm!



2016. dec. 2. 19:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Képfeltöltést nem tudom használni mert megszűnt, kénytelen vagyok csak útmutatót adni, mert hosszú.


A sorozat monoton növekvő. Bizonyítása indukcióval:

a(0)<a(1) igaz

a(1)<a(2) igaz

(számokat behelyettesíted evidens)


Feltételezzük igaz n re:

a(n)<a(n+1)

Következmény:

a(n+2)<a(n+1)

Számokat behelyettesíted, négyzetre emelgetsz, szépen kijön.

Abból hogy monoton növekvő következik hogy az alsó korlát az a(0), vagyis gyök2



És a felső korlátot szintúgy indukcióval lehet csinálni.

Mondjuk feltételezzük hogy 4 a felső korlát, bebizonyítod hogy a(0), a(1), a(2) kisebb a 4-nél.

a(n)-re feltételezed, s kijön akkor a következmény gyök(a(n)+2)<4 és ha a(n)<4 a feltételezés szerint akkor gyök(4+2)<4 ami igaz.



Ha valami nem világos kérdezz, már fáradt vagyok, lehet ha hibáztam, vagy érthetetlen amit írok :).

2016. dec. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 dq ***** válasza:

1. Válaszoló:

más, a képfelöltéshez nagyon hasonló szolgáltatások is léteznek:

[link]

2016. dec. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!