Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok nekem segíteni a...

Tudnátok nekem segíteni a matematika házi feladatomba?

Figyelt kérdés

A feladatok:

Egy templom toronyóráját felújították. A javítások után egy nap hajnali 1 órakor üt először az óra 1-et,

majd 2-kor 2-t … éjfélkor 24-et, majd a következő napon kezdi elölről.

Hányadik nap melyik órájában fogja az óra a 2016.-at ütni?


2. Egy iskolai matematikaversenyen bármely 10 benevező közül legalább 2 és legfeljebb 7 volt a lány.

Hányan neveztek a versenyre?


3. Jancsiék udvarán 10 nagy kockakő vezet hátra a hintához. (A 10. kövön állva tud felülni a hintára.) A

hátsó ajtóból az 1. vagy a 2. kőre tud rálépni, ezért utána is minden lépésnél vagy a közvetlen

szomszédos kockakőre lép vagy pedig egyet kihagy és csak a rákövetkezőre lép rá. Hányféleképpen juthat hátra a hintához? És ha a 7. kőre semmiképpen se akar rálépni?

4. Az ABCD téglalap CD és CB oldalának felezőpontja E és F. Az AEF háromszög területe 6 cm2. Mekkora a téglalap területe?

Előre is nagyon szépen köszönöm!



2016. dec. 5. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:

1. 2016/(1+2+3+....+24) osztás maradékából megmarad az utolsó nap óraütéseinek száma, onnan könnyű már.

2. Abból hogy 10 emberből legfeljebb 7 lány lehet az következik hogy összesen 7 lány van, és abból hogy 10 embert nem lehet úgy kiválasztani hogy ne legyen benne 2 lány azt jelenti hogy csak 8 fiú lehet legtöbb. Innen már könnyű.


Többire most nincs időm. Biztos valaki más segít.

2016. dec. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

A 6. feladatot ennyi segítséggel meg tudod oldani?

[link]

2016. dec. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 vurugya béla ***** válasza:
Lehet 7-nél kevesebb lány is és 8-nál kevesebb fiú is. A lányok száma 2-től 7-ig, a fiúk száma 0-8-ig terjedhet. Ezen belül minden eset lehet. Ha a kérdés az, hogy "legfeljebb" hányan lehetnek, csak akkor igaz a fentebbi okoskodás.
2016. dec. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vigyázat! A második válaszoló rajza hibás, nem az általa bejelölt terület adott!
2016. dec. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 válaszolónak köszönöm a figyelmeztetést, javítottam.
2016. dec. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Lehet 7-nél kevesebb lány is és 8-nál kevesebb fiú is. A lányok száma 2-től 7-ig, a fiúk száma 0-8-ig terjedhet. Ezen belül minden eset lehet. Ha a kérdés az, hogy "legfeljebb" hányan lehetnek, csak akkor igaz a fentebbi okoskodás."


Nem, nem lehet. A feladat arról szól hogy 10-es csoportokat hoztak létre. Egyrészt ha 0 fiú van, és max 7 lány akkor hogy hoznak létre 10-es csoportokat? Már itt hibás a feltételezésed.


A feladat arról szól hogy az összes 10-es kombinációból legtöbb 7 lány és legkevesebb 2 szerepelt közöttük.


Na már most, ha van olyan 10-es kombináció amiben 2 lány van csak az azt jelenti hogy a 10-es csoportban kellett legyen még 8 fiú. Ha viszont 8 fiúnál több lenne, akkor létre tudtak volna hozni olyan csoportot is ahol csak 1 lány van. Így megállapíthatjuk hogy fiúból 8 kell legyen, mert csak akkor helyes mind a 3 állítás.



Lányból pedig ha több lenne mint 7 akkor nyilván lett volna olyan csoport amiben 8 vagy több lány van, de ilyen nem lehet, ez a kikötés. És ha kevesebb mint 7 lenne akkor nyilván nem lehetne olyan csoport amit a leírásban ír hogy 7 lány volt egy 10-es csoportban.



Félre értelmezted a feladatot szerintem, nem arról volt szó hogy KEVESEBB MINT 8 lány és TÖBB MINT 1 lány van. Hanem arról hogy KITUDTAK választani 10 tetszőleges embert 2 lánnyal is 7 lánnyal is. De ennél több vagy kevesebb lányt tartalmazó csoportot nem tudtak csinálni.



A válasz 7+8=15. Ez az egyetlen helyes megoldás.

2016. dec. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Értem mire gondolsz és miért gondolod úgy, nem kell részletezd a gondolatmeneted, de szerintem ez félreértelmezés.
2016. dec. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 vurugya béla ***** válasza:
#6 Szerintem is félreértelmezés. Kérdezzen meg másokat is, talán nekik elhiszi...
2016. dec. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A diákok 99%-a tuti úgy csinálná ahogy én, vagy egy olyan feladat amit szándékosan úgy csináltak hogy tudják levonni a pontot, vagy ez a korrekt helyes megoldás.


Mindenesetre ha a kérdező felrakta ide a háziját akkor elmondhatná hogy volt végül helyes.

2016. dec. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 vurugya béla ***** válasza:

Csak tippelni tudok, mikor ki szól hozzá így név és jelzés nélkül...


Meglepő, hogy az előző megszólaló ismeri a diákok 99%-át :)


És valóban a kérdező visszajelzése kellene, hogy eldöntse ezt a kérdést.

2016. dec. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!