Hogyan kell ezt a Matek 1 Zh feladatot megoldani?

[link]

2016. dec. 6. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyszerűsítsük a 2^x-nel:


(-3/2^x) / (5/2^x -1)


Ha x->végtelen, akkor a számláló 0-hoz tart, a nevező -1-hez, 0/(-1)=0, tehát 0-hoz fog tartani.

2016. dec. 6. 21:48
 2/4 tatyesz ***** válasza:
Csakhogy mínusz végtelenhez tartunk, ezért 2ˣ 0-hoz tart.
2016. dec. 7. 09:38
 3/4 Tom Benko ***** válasza:

Én kihasználnám a limesz tulajdonságait:

\lim(a+b)=\lim(a)+\lim(b)

\lim\frac{a}{b}=\frac{lim(a)}{lim(b)}

Szóval

\lim_{x\to-\infty}\frac{-3}{5-2^{-x}}=\frac{\lim_{x\to-\infty}(-3)}{\lim_{x\to-\infty}(5-2^{-x})}=\frac{\lim_{x\to-\infty}(-3)}{\lim_{x\to-\infty}(5)-\lim_{x\to-\infty}(2^{x})}=\frac{-3}{5-0}=-\frac{3}{5}

2016. dec. 7. 12:29
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2016. dec. 8. 20:36