Mennyit ad maradekul 7tel osztva 100^100?

2016. dec. 7. 10:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Megnézed 100 hatványainak 7-es maradékát, ehhez érdemes azt tudni, hogy hatványozásnál elég csak a maradékot szorozni:


100^0=1

100^1=100, 7-es maradéka 2

100^2=2*100=200, 7-es maradéka 4

100^3=4*100=400, 7-es maradéka 1, és innentől ismétlődni fog.


Tehát ha a hatványkitevő 3-mal osztható, akkor a hatvány 7-es maradéka 1, ha 3-as maradéka 1, akkor 2, ha 3-as maradéka 2, akkor 4.


100 3-as maradéka 1, tehát 100^100 7-es maradéka 2 lesz.

2016. dec. 7. 13:33