Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jó lenne a Ó szép fenyő...

Jó lenne a Ó szép fenyő furulya kottája egy rndezvényen szeretném eljátszani szoprán german furulyán, valaki segítene ABC-s hangokkal lekottázni?

Figyelt kérdés
[link]

2016. dec. 11. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés? Ott a kotta! Vagy nem tudod, melyik vonalon és vonalközben melyik hang lakik?
2016. dec. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ahogy lekottáztam nagyon visítós lett ,nem nem vagyok egy ének zseni bevallom és nem tagadom.... tele van felső E és F vel, lejebb kellene pár hanggal szállítani az egészet, meg már azt sem tuidom a B melyik hangot változtatja meg, F-ből lesz B ? Amúgy ez nem túl nagy segítség ez a válasz, a gyerekeknek szeretnék vele örömet szerezni. Nálunk Németbe alig tud valaki a kollegák közül furulyázni....nemhogy kottát olvasni :D
2016. dec. 11. 19:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Magyarba' sem túl jó a helyzet. Akkor a hangok az első alsó pótvonaltól kezdve: c d e f g a b (mivel van előjegyzés) és ismét c. A több hangra nem lesz szükséged ennél a dalnál. Ha ezeket játszod, nem lesz visítós a dallam. Fogástáblázatot biztosan találsz a neten. Probléma az f hanggal lehet, mert az különböző a két elterjedt furulyatípuson. Kedves ötlet, jó gyakorlást!
2016. dec. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ma csak énekeltük , de akkor holnap így már furulyán is tudom kísérni :)
2016. dec. 12. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!