Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen mássalhangzótörvény...

Milyen mássalhangzótörvény érvényesül a következő szavakban?

Figyelt kérdés

Itt nem tudom eldönteni, hogy összeolvadás vagy zöng. sz. részl. has. barátja-

rontja-


Ezek jók lettek?

kapdos-zöng.sz.részl.has.

városban-zöng.sz.részl.has

anyja-írásban jelöletlen telj.has.

otthon-rövidülés

hallgat-rövidülés

bánja-képzés helye sz. részl. has.

álldogál-rövidülés

nagyja-írásban jelöletlen telj. has.

szánjuk-képzés helye sz. részl. has.

parttalan-rövidülès


2016. dec. 14. 22:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Összeolvadásról akkor beszélünk, hogyha két mássalhangzóból a beszédben egy harmadik, ezektől különböző hang képződik. Ezeket úgy ejted ki, hogy baráTTYa és ronTYa, és mivel a TY hang különbözik a T és J hangoktól, ezért összeolvadás van.


Egyébként ha hasonulás lenne, így kellene kiejteni: "barádja", mivel a zöngés J zöngésíti a T hangot D-re, de nem így van.


Lehet, hogy rosszul tudom, de akkor teljes egy hasonulás, hogyha mind írásban, mind kiejtésben jelölve van, tehát ha jelöletlen, akkor nem lehet teljes hasonulás, de javítson ki, aki ért hozzá. A többivel nincs gond szerintem.

2016. dec. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Valamilyen.
2016. dec. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!