Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy matematikai tétel alkalmaz...

Egy matematikai tétel alkalmazása pontosan mit takar?

Figyelt kérdés

Adott jópár matektétel a vizsgához, kérnek hozzájuk alkalmazást. Az lényegében a bizonyítása lenne? Hiszen amikor bebizonyítom, azzal alkalmazom is a tételt, nem?

Kicsit össze vagyok zavarodva, nem tudom mire gondolt az előadó, a jegyzetben is csak a tétel és a bizonyítás van, így erre gondoltam.

Köszönöm a válaszokat! :)



2016. dec. 21. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem jóra gondoltál. Írjál már példaként egy-két ilyen tételt! (Én arra gondolok, hogy milyen feladatok megoldásánál van szükség arra a tételre.)
2016. dec. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ugyanaz bizonyítani a L'Hospital szabályt, mint alkalmazni azt.



Az alkalmazás azt jelenti, hogy felad egy feladatot, te pedig egy tétel segítségével megoldod azt -hivatkozol a tételre nem pedig bizonyítod azt-.


Attól függetlenül még tudhatod a bizonyításokat hasznos is, ha elfelejted, plusz hozzájuk szoksz.

2016. dec. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Remélem nem baj ha így küldöm :)

[link]

Ezek csak elméleti kérdések, ezekhez nem tartozik majd megoldandó példa, ezért nem is tudom mire gondolhatott a szerző :D

2016. dec. 21. 19:56
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Pl. tétel: Pitagorasz-tétel

Alkalmazása: számítás a Pitagorasz-tétel segítségével

A bizonyítás az más.

2016. dec. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

#2-es vagyok, Párszor láttam már Szirmai Jenő előadását, a Bernoulli számoknál is mutatott biztosan valamilyen alkalmazást, nem lehet, hogy arra kíváncsi / kérdezz rá zh-ban?


[link]


A wikipédia is említ párat

2016. dec. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Félrebeszélek:/ Bernoulli számok helyett egyenlőtlenség, az majd kicsit később
2016. dec. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ÓÓóó megvan már, értem :) Nagyon hálás vagyok, mostmár tudom mit kell írni :) Köszönöm szépen, megmentettétek a vizsgám!! :D
2016. dec. 22. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!